Seminārs Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā

26. septembrī, EduAim - augstskolu digitalizācija studiju kvalitātes uzlabošanai projekta partneri tikās Rezeknē. Semināru atklāja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) profesors Artis Teilāns, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) asociētais profesors Atis Kapenieks un eksperts Didjē Luzaragas no Francijas.

Pārstāvji no piecām augstākās izglītības iestādēm Latvijā pārrunāja projekta aktualitātes un ilgtspēju, iepazinās ar RTA laboratorijām, digitālo, praktisko mācību metožu tehnoloģijām un to pielietojumu.

Projekta komandas pārstāvji attālināti un klātienē ir tikušies ar "Coursera" pārstāvjiem, lai pārrunātu papildu iespējas, kuras varētu tikt izmantotas projekta īstenošanas procesā. Bet, lai ar EduAim mērķi un plānotajām aktivitātēm iepazīstinātu plašāku auditoriju, projekta pārstāvji maijā un jūnijā piedalījās vairākās aktivitātēs:

Vēl seminarā Vidzemes Augstskolas Maģistra līmeņa studiju programmas “Virtuālā realitāte un viedās tehnoloģijas” direktors Edmunds Jansons RTA studentus iepazīstināja ar jaunizveidoto EduAim portālu: https://www.eduaim.eu/

Jau iepriekš vēstījām, ka Liepājas Universitāte, ViA - Vidzemes Augstskola, Daugavpils Universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija un RTU Latvijas Jūras akadēmija - RTU Latvian Maritime Academy šobrīd izstrādā un pielāgo vairāk nekā 40 tiešsaistes mācību kursus, kas līdz 2023. gada decembrim tiks integrēti studiju procesā projektā “Augstskolu digitālās kapacitātes celšana ar tiešsaistes mācību resursu un analītikas viedu integrāciju” (EduAim).

Projekts “Augstskolu digitālās kapacitātes celšana ar tiešsaistes mācību resursu un analītikas viedu integrāciju” (EduAim), projekta Nr. 8.2.3.0/22/A/003, tiek īstenots no 2022.gada oktobra līdz 2023.gada decembrim, un tā kopējās izmaksas ir 1 321 314,82 EUR, no kurām 28,4% ir valsts budžeta un 71,6% Eiropas Sociālā fonda līdzekļu finansējums. Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.